BWF Fan Zone
HSBC BWF World Tour
TotalEnergies BWF World Championships
More
▾
TotalEnergies BWF Sudirman Cup Finals
TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals
Paris 2024
HSBC BWF World Tour Finals
Sport For All
▸
Development
Shuttle Time
Members & Officials
▸
BWF Corporate
News
History
Results
Galleries
Live!
Please fill in at least 3 characters
News
Players
Tournaments
TotalEnergies BWF World Championships
BWF Fan Zone
HSBC BWF World Tour
TotalEnergies BWF World Championships
TotalEnergies BWF Sudirman Cup Finals
TotalEnergies BWF Thomas & Uber Cup Finals
Paris 2024
HSBC BWF World Tour Finals
Sport For All
Development
Shuttle Time
Members & Officials
BWF Corporate
Please fill in at least 3 characters
News
Players
Tournaments
News
History
Results
Galleries
Live!
TOURNAMENT RESULTS
TOTAL BWF WORLD CHAMPIONSHIPS
OTHER RESULTS
TotalEnergies BWF World Championships 2023
TotalEnergies BWF World Championships 2022
TotalEnergies BWF World Championships 2021
TOTAL BWF World Championships 2019
TOTAL BWF World Championships 2018
TOTAL BWF World Championships 2017
TOTAL BWF World Championships 2015
Li Ning BWF World Championships 2014
BWF World Championships 2013
Yonex BWF World Championships 2011
YONEX BWF WORLD CHAMPIONSHIPS 2010
Yonex Sunrise BWF World Championships 2009
BWF World Championships 2007
BWF World Championships 2006
BWF World Championships 2005
BWF World Championships 2003
BWF World Championships 2001
BWF World Championships 1999
BWF World Championships 1997
BWF World Championships 1995
BWF World Championships 1993
BWF World Championships 1991
BWF World Championships 1989
TEM Slovenia Junior International 2019
13 - 15 September
DRAWS
13 Sep
14 Sep
15 Sep
PODIUM
Order of play 14 September 2019
10:00
XD-U19
Sporthall Mirna
1
Mathias SOLGAARD
Laura FløJ THOMSEN
bt
Matteo MASSETTI
Judith MAIR
21-12, 21-11
0:20
10:00
XD-U19
Sporthall Mirna
2
Mikolaj WRZALIK
Weronika GORNIAK
bt
Jan JANOŠTÍK [3]
Tallulah Sharleen VAN COPPENOLLE
21-18, 19-21, 21-18
0:40
10:00
XD-U19
Sporthall Mirna
3
Luka BAN [4]
Inga SADAIĆ
bt
Karol BUDNY
Zuzanna JANKOWSKA
21-12, 15-21, 21-8
0:32
10:00
XD-U19
Sporthall Mirna
4
Mihajlo TOMIC [2]
Marija SUDIMAC
bt
Tadeáš BRÁZDA
Lucie KRPATOVÁ
21-14, 21-16
0:28
10:30
MS-U19
Sporthall Mirna
1
Balint PAPAI
bt
Matevž HERMAN
21-10, 21-9
0:20
10:30
MS-U19
Sporthall Mirna
2
Mikolaj SZYMANOWSKI
bt
Jaka IVANČIČ [2]
21-17, 21-19
0:40
10:30
MS-U19
Sporthall Mirna
3
Sebestyen NAGY
bt
Kai NIEDERHUBER
20-22, 21-11, 21-18
0:48
Match duration: 60 minutes
-
Consecutive points
-
-
Game points
-
-
Smash winners
-
-
Net winners
-
-
Clear winners
-
40
Total points played
40
21
Total points won
19
2
G-1
G-2
G-3
1
Match Statistics
Game Statistics
Results
Head to head
Ranking History
10:30
MS-U19
Sporthall Mirna
4
Miha MASTEN [6]
bt
Kristof TOTH
5-21, 25-23, 21-19
1:00
11:00
MS-U19
Sporthall Mirna
1
Nicolas RUDOLF [3]
bt
Tadeáš BRÁZDA
16-21, 21-12, 21-11
0:36
11:00
MS-U19
Sporthall Mirna
2
Luka BAN [1]
bt
Jaroslav CHLUBNA
21-10, 21-13
0:27
11:00
MS-U19
Sporthall Mirna
3
Jan JANOŠTÍK [4]
bt
Mikolaj PIORKOWSKI
21-16, 21-12
0:20
11:00
MS-U19
Sporthall Mirna
4
Mathias SOLGAARD
bt
Karol BUDNY [8]
21-9, 21-10
0:25
11:30
WS-U19
Sporthall Mirna
1
Vivien SANDORHAZI [1]
bt
Barbara JANIČIĆ
21-11, 21-8
0:20
11:30
WS-U19
Sporthall Mirna
2
KateřIna ZUZÁKOVÁ [4]
bt
Zuzanna JANKOWSKA
21-15, 21-13
0:23
11:30
WS-U19
Sporthall Mirna
3
Katharina FINK [7]
bt
Marie RŮŽIČKOVÁ
21-8, 21-12
0:26
11:30
WS-U19
Sporthall Mirna
4
Nike BRAJKOVIČ [8]
bt
Iva SULIĆ
21-11, 21-18
0:25
12:00
WS-U19
Sporthall Mirna
1
Weronika GORNIAK
bt
Alexandra OPRISAN [5]
21-19, 21-19
0:34
12:00
WS-U19
Sporthall Mirna
2
Laura FløJ THOMSEN
bt
Marija SUDIMAC [2]
20-22, 21-19, 19-21
0:45
12:00
WS-U19
Sporthall Mirna
3
Inga SADAIĆ
bt
Ira MISIR [6]
21-15, 17-21, 21-14
0:45
12:00
WS-U19
Sporthall Mirna
4
Yasmine HAMZA
bt
Judith MAIR [3]
21-14, 21-15
0:20
12:30
MD-U19
Sporthall Mirna
1
Mikolaj PIORKOWSKI [3]
Mikolaj WRZALIK
bt
Luka ČREP
Ivan GRUBIĆ
21-7, 21-3
0:16
12:30
MD-U19
Sporthall Mirna
1
Jaka IVANČIČ [1]
Miha MASTEN
bt
Matevž HERMAN
Nik ZUPANČIČ
21-10, 21-12
0:17
12:30
MD-U19
Sporthall Mirna
4
Kai NIEDERHUBER
Michael TOMIC
bt
Julian BLAUMOSER
Kilian Ming-Zhe MAURER
21-13, 25-23
0:35
12:30
MD-U19
Sporthall Mirna
4
Tadeáš BRÁZDA
Martin DOSTÁL
bt
Anej CIZELJ
Tim SLADIČ
21-9, 21-10
0:16
13:00
MD-U19
Matthias SCHNABEL
Justin SEIBEL
-
Mark MESARIČ
Maks POČIVAŠEK
Walkover
13:00
MD-U19
Sporthall Mirna
1
Gal BIZJAK
Rok KUPRIVEC
bt
Marcell CSOBOD [2]
Matyas SPIESZ
21-13, 21-16
0:35
13:00
MD-U19
Sporthall Mirna
2
Jiří DERKA
Adam EHM
bt
Adam KONCZOL
Balint PAPAI
22-20, 21-11
0:23
13:00
MD-U19
Sporthall Mirna
3
Borna CAR
Borna VADLJA
bt
Gustav ANDREE [4]
Tobias RUDOLF
21-15, 21-18
0:25
13:30
WD-U19
Sporthall Mirna
1
Tamara CVITKUŠIĆ
Luna ŠABAN
bt
Maja FALLAHA
SunčIca SERTIĆ
21-11, 21-10
0:20
13:30
WD-U19
Sporthall Mirna
2
Katharina FINK
Yasmine HAMZA
bt
Karoline POTTENDORFER
Emily WU
21-10, 21-14
0:26
13:30
WD-U19
Sporthall Mirna
3
Ira MARTINUŠ
Inga SADAIĆ
bt
Spela ALIČ
Marusa VRAČAR
21-10, 21-9
0:20
13:30
WD-U19
Sporthall Mirna
4
Fanni Dora KISS
Vivien SANDORHAZI
bt
Dominika GAJDA
Julia PROKOPCZUK
21-12, 21-12
0:24
14:00
WD-U19
Sporthall Mirna
3
Barbara JANIČIĆ
Ira MISIR
bt
Marie RŮŽIČKOVÁ
Sofia SLOSIARIKOVA
14-21, 21-13, 21-16
0:39
14:00
WD-U19
Sporthall Mirna
4
Lisa CURTIN
Alexandra OPRISAN
bt
Lina PIPAN
Zala ŽURAN
21-14, 21-7
0:15
14:30
MS-U19
Sporthall Mirna
1
Luka BAN [1]
bt
Balint PAPAI
21-7, 21-14
0:27
14:30
MS-U19
Sporthall Mirna
2
Mikolaj SZYMANOWSKI
bt
Sebestyen NAGY
21-18, 21-15
0:30
14:30
MS-U19
Sporthall Mirna
2
Jan JANOŠTÍK [4]
bt
Miha MASTEN [6]
21-15, 21-16
0:22
14:30
MS-U19
Sporthall Mirna
4
Mathias SOLGAARD
bt
Nicolas RUDOLF [3]
21-12, 21-15
0:30
15:05
WS-U19
Sporthall Mirna
1
Yasmine HAMZA
bt
Weronika GORNIAK
17-21, 21-15, 21-18
0:45
15:05
WS-U19
Sporthall Mirna
1
Marija SUDIMAC [2]
bt
Inga SADAIĆ
21-18, 21-11
0:23
15:05
WS-U19
Sporthall Mirna
3
Vivien SANDORHAZI [1]
bt
Nike BRAJKOVIČ [8]
21-13, 21-10
0:25
15:05
WS-U19
Sporthall Mirna
4
Katharina FINK [7]
bt
KateřIna ZUZÁKOVÁ [4]
21-17, 15-21, 21-13
0:45
15:40
MD-U19
Sporthall Mirna
2
Jaka IVANČIČ [1]
Miha MASTEN
bt
Tadeáš BRÁZDA
Martin DOSTÁL
21-15, 21-15
0:23
15:40
MD-U19
Sporthall Mirna
2
Matthias SCHNABEL
Justin SEIBEL
bt
Borna CAR
Borna VADLJA
21-12, 21-7
0:20
15:40
MD-U19
Sporthall Mirna
3
Mikolaj PIORKOWSKI [3]
Mikolaj WRZALIK
bt
Kai NIEDERHUBER
Michael TOMIC
19-21, 21-8, 21-15
0:30
15:40
MD-U19
Sporthall Mirna
4
Jiří DERKA
Adam EHM
bt
Gal BIZJAK
Rok KUPRIVEC
13-21, 21-19, 21-15
0:40
16:40
WD-U19
Sporthall Mirna
1
Lisa CURTIN
Alexandra OPRISAN
bt
Tamara CVITKUŠIĆ
Luna ŠABAN
21-10, 21-12
0:20
16:40
WD-U19
Sporthall Mirna
2
Judith MAIR [2]
Chiara PASSERI
bt
Barbara JANIČIĆ
Ira MISIR
21-15, 21-15
0:24
16:40
WD-U19
Sporthall Mirna
3
Lucie KRPATOVÁ [1]
KateřIna ZUZÁKOVÁ
bt
Fanni Dora KISS
Vivien SANDORHAZI
21-13, 21-23, 21-13
0:48
16:40
WD-U19
Sporthall Mirna
4
Katharina FINK
Yasmine HAMZA
bt
Ira MARTINUŠ
Inga SADAIĆ
21-12, 17-21, 21-11
0:40
17:40
MS-U19
Sporthall Mirna
1
Jan JANOŠTÍK [4]
bt
Luka BAN [1]
21-16, 21-9
0:35
17:40
MS-U19
Sporthall Mirna
3
Mathias SOLGAARD
bt
Mikolaj SZYMANOWSKI
21-10, 21-19
0:26
18:15
WS-U19
Sporthall Mirna
1
Marija SUDIMAC [2]
bt
Yasmine HAMZA
21-19, 14-21, 21-19
0:40
18:15
WS-U19
Sporthall Mirna
2
Vivien SANDORHAZI [1]
bt
Katharina FINK [7]
21-11, 21-6
0:15
18:50
MD-U19
Sporthall Mirna
1
Matthias SCHNABEL
Justin SEIBEL
bt
Jiří DERKA
Adam EHM
21-17, 21-19
0:32
18:50
MD-U19
Sporthall Mirna
2
Jaka IVANČIČ [1]
Miha MASTEN
bt
Mikolaj PIORKOWSKI [3]
Mikolaj WRZALIK
21-15, 21-18
0:25
19:25
WD-U19
Sporthall Mirna
1
Lucie KRPATOVÁ [1]
KateřIna ZUZÁKOVÁ
bt
Katharina FINK
Yasmine HAMZA
19-21, 21-19, 21-11
0:50
19:25
WD-U19
Sporthall Mirna
2
Judith MAIR [2]
Chiara PASSERI
bt
Lisa CURTIN
Alexandra OPRISAN
21-15, 21-17
0:38
20:00
XD-U19
Sporthall Mirna
2
Mihajlo TOMIC [2]
Marija SUDIMAC
bt
Luka BAN [4]
Inga SADAIĆ
21-14, 21-18
0:23
20:00
XD-U19
Sporthall Mirna
3
Mathias SOLGAARD
Laura FløJ THOMSEN
bt
Mikolaj WRZALIK
Weronika GORNIAK
21-18, 16-21, 23-21
0:38
PARTNERS
Title Sponsor